Wicx, Esk Reyn ve NUKA, KAFT Street serisi için bir araya geldi ve ortaya devamı gelecek harika bir seri çıktı. Bildiğiniz gibi tüm tasarımlar önce serinin ruhuna uygun bir şekilde Kadıköy duvarlarına boyandı, ardından tişört tasarımına dönüştürüldü.
 
Fakat bir tasarım var ki; Street serisinde ayrı bir yer tutuyor: KALEAN. KALEAN'ın diğer tasarımlar gibi İstanbul sokaklarına boyanmadığını fark etmişsinizdir. KALEAN'ın ortaya çıkış hikayesi biraz farklı. Street serisi tasarımları duvarlara boyandıktan sonra ve tişört tasarımlarına dönüştürüldükten sonra, seri için özel bir imza düşünmeye başladık. Bu imza aynı zamanda Street serisine ait özel paketlerin de tasarımı olacaktı.
 
Bu aşamada Furkan NUKA Birgün, tüm tasarımcıların çizim karakterini yansıtan yeni bir tasarım yapma fikrini uygulamaya başladı. NUKA, kendisinin ve çok iyi tanıdığı iki sokak sanatçısının karakterini yansıtacak, onlardan parçalar taşıyacak yeni bir illüstrasyon yapmaya başladı.
 
Furkan işe önce kendinden başlayarak, "ev" figürüyle tasarımın temelini attı. NUKA'nın çalışmalarında çarpışmanın ve kaosun hakim olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda birçok çalışmasında bu kaosun içinde ayakta duran bir ev, kale, kapalı mekan yapısı görülür.
 
Furkan'ın Bantmag'de yayınlanan "Kırık Çıkık" isimli çizgi hikaye çalışmasından; 

KALEAN, Furkan'ın ev figürüyle başlayarak, Esk Reyn'in kalbi üzerinde atmaya devam etti. Esk Reyn çalışmalarında, çarpık yapılaşmayı geometrik tasarımlarla ele alıyordu. Aynı zamanda Esk Reyn'in kendine özgü "kalp" figürü çalışmalarında ön plana çıkıyor.

Esk Reyn'in ilk çalışmalarından; 

 

Son olarak bir vegan olan ve vegan kültürünü tasarımlarına yansıtan WICX, imzasında kullandığı "çatal" figürüyle KALEAN'a eklemlendi.
 
WICX'ın sokak sanatı çalışmalarından;
Furkan, üç tasarımcıyı kendi tasarım karakterleriyle birleştirerek ortaya KALEAN tasarımını çıkardı ve Street serisinin imzası ortaya çıkmış oldu. Fakat KALEAN'dan çok önce üç tasarımcı yine bir duvarda bir araya gelmişti ve KALEAN'ın habercisi bir tasarım ortaya çıkmıştı. 
 
KALEAN'ın geçmişten gelen ipuçlarını burada görebilirsiniz.Tasarımın geldiği son noktayı ise burada görebilirsiniz; https://www.kaft.com/store/kalean-tisort/477