Tasarımcılar

Kaan Bağcı

Kaan Bağcı, 1986 yılında Manisa'da doğdu. Çocukluk yılları ve eğitim hayatı İzmir'de geçti. Bağcı'ın resme ilgisi henüz ilkokuldayken başlamış, ortaokul ve lise yıllarında da devam etmiş. Babası endüstriyel tasarımcı, kardeşi grafik tasarımcı olan Bağcı'nın, resme ve müziğe daha çocuk yaşta ilgi duymasına şaşmamak gerek. Kaan sadece illüstrasyon değil, müzikle de yakından ilgili. Hatta grafik sanatlara yoğunlaşması, yeni enstrümanlar almak için ufak tefek grafik işleri yapmaya başlaması ile olmuş. Burada Klasik Türk Müziği'ne özel bir ilgi ve sevgisinin olduğunu da dip not olarak düşelim.

Bağcı'nın okul hayatı boyunca görsel ve işitsel sanatlar üzerine aldığı eğitimler, bugünkü üslubunun oluşmasında önemli katkısı olmuş. "Nanostructure" adını verdiği hayvan portreleri serisi, Kaan'ın en tanınmış çalışmalarını içeriyor. Bu seride, trigonal meshler, kristal yapılar, haritalar, çizgi ve daireler öne çıkıyor.

Kaan Bağcı 2011 yılında yerleştiği İstanbul'da "digital art director" olarak çalıştıysa da İzmir'e dönmeyi tercih etmiş. İzmir'de freelance illüstratör olarak çeşitli dergi ve ajanslarla çalışmaya devam ediyor.

https://behance.net/kaanbagci

Devamini oku