KAFT; içinde bir fikir olan,
özenerek hazırlanmış, farklı ve yaratıcı
ürünlere sahip bir
“tasarım markası”dır.

Sıradanlıktan hoşlanmayan, estetik kaygısı olan,
popüler kültürden uzak ve
sanatsever bir kitleye hitap eder.

KAFT FELSEFESİ
"SÜRÜDEN AYRI"
Artık yozlaşmaya doğru giden toplumlarda yaşıyoruz. Eskiden doğru bulduğumuz, pozitif saydığımız değerlerin artık pek kıymeti yok. “İyi”nin, estetiğin, güzelin de pek bir önemi kalmadı. İçinde bir ruh taşıyan şeylerden uzaklaşıyoruz. Popüler kültürün alıp başını yürüdüğü, birbirini yiyen insanların yarıştığı programlar ve diziler başında hayatların geçtiği dünyalardayız.

Böyle bir ortamda sanatın da kıymeti azalıyor. Geliştirmek adına bir şeyler yapmak varken, aksine tiyatrolar kapanıyor, tarihi sinemalar yıkılıyor. Üretmek isteyenlerin yaratıcılıkları gittikçe azalıyor.

Bunun sonucunda ortaya çıkan her şey; yediğimiz yemekten, dinlediğimiz müziğe kadar tatsız, tuzsuz, ruhsuz olmaya başladı. Her şeyin altında bir “boşvermişlik” var ve bu boşvermişlik bizi rahatsız ediyor. Giydiklerimizden de bir şey anlamıyoruz. Standart yazılardan öteye gidemeyen, kişiye kendini ifade etme şansı vermeyen bir dolu tshirt ve kıyafetle baş başayız.
Tüm bunların yanında sürüden ayrılan, farkındalığı olan, duygusal insanların da var olduğunu biliyoruz. Bunlar üreten, yazan-okuyan, çizen-takip eden, çalan-dinleyen, yani dünyayı güzelleştiren insanlar.

KAFT’ın derdi; farkındalığı olan bu insanların ruhlarını doyurabilecek işler üretmek. Bir yandan da yaratıcı insanlara, sanat ve tasarıma hizmet etmek.

Son olarak bir şeyi daha devam ettirmek istiyoruz; “Dürüst İş Yapma” ahlakını sürdürmek, kimseyi kandırmadan, markaya değer verip ilişkiye girenlere daha fazla değer vererek yaklaşmak, bu konuda diğer markalara da öncülük etmek.
PEKİ ORTAYA ÇIKAN TASARIMLAR VE ÜRÜNLER BUNU NASIL KARŞILIYOR?
KAFT tasarımlarının kendine has bir çizgisi vardır. Sürreal fikirleri, soluk tonlarda anlatır.
Ve her KAFT tasarımı bazı olmazsa olmaz kriterlere göre seçilir.
ÖZGÜN
KAFT tasarımları yenilikçi, kolay kolay bir benzeri bulunamayan tasarımlardır. Popüler akımlara kapılmaz.
ESTETİK
Renk, form, yerleşim bakımından uyumlu, göze hitap eden tasarımlardır.
ANLAMLI
Her tasarım bir düşünce ve mottodan yola çıkarak hazırlanır.
SEVİYELİ
Komik, bayağı esprili tasarımlardan uzak dururuz.
POPÜLER KÜLTÜRDEN UZAK
Tüm dünyada almış başını yürümüş konular yerine, daha özgün ve ilginç konulara eğilmeyi tercih ederiz.
Ürünün kalitesiyle ilgili de olmazsa olmazlarımız var. KAFT ürünleri her zaman;

Piyasadakilerden farklı,
mümkün olduğunca en iyi ve sağlıklı malzemeler kullanılarak kaliteli
ve her detayı düşünülerek, özenle hazırlanır.
HİKAYESİ
NE ZAMAN BAŞLADI?

Olmayan türden, güzel bir marka yaratmak istiyorduk. Bu yüzden acele etmeden, ismin, logonun, markanın yaratılması ve tasarımların oluşturulması için 2 yıl süren ön hazırlık çalışmasına başladık.

KAFT, 3 idealist arkadaşın girişimiyle 2010 Ağustos’unda ortaya çıktı ve zaman içerisinde küçük ama sağlam bir ekip haline geldi.

İlk iş yarattığımız tasarımları hayata geçirmek oldu. İşin en iyileriyle çalışmaya başladık. Kaliteli kumaşları ince işçilikli dikimlerden geçirip, üzerine zor basılır denen desenleri gayet güzel bastık.

İlk yıl sevdiğimiz 10 tasarımımızla başladık. Sonraki her ay yeni tasarımlar ekleyerek 100’ün üzerinde tasarıma ulaştık.

Yola kendi tasarımlarımızla çıkmıştık, ertesi yıl takip ettiğimiz ve artık dostumuz olan, Türkiye’nin en yetenekli illüstratör ve dijital sanatçıları aramıza katıldı.

2015 itibariyle tasarımları sadece KAFT’ta bulunan, yerli ve yabancı 15 tasarımcıyla birilikteyiz. Tüm tasarımcıların çalışmalarını ve biyografilerini incelemeni öneririz >

Aynı heyecanla farklı ürünler tasarlamaya başladık. Yeni bir ürün yaparken KAFT felsefesinden vazgeçmedik, bunun sonucunda da ortaya ilginç ve estetik ürünler çıktı.

Önce tasarımların poster versiyonlarını yaptık, arkasından “kapşonlu” tasarımları ve mis gibi bir “KAFT BAG” serisi geldi.

KAFT artık dünyada biliniyor.
An itibariyle tasarımlarımız 56
farklı ülkeye ulaşmış durumda.