Giyilebilir formlarda hikayeler anlatıyoruz.

KAFT; içinde bir fikir olan, özenerek hazırlanmış, yaratıcı ürünlere sahip bir tasarım markasıdır.

Sıradanlıktan hoşlanmayan, estetik kaygısı olan, popüler kültürden uzak ve sanatsever bir kitleye hitap eder.

2008

Kaft fikri ilk kez ortaya çıktı, Olmayan türden, güzel bir marka yaratmak istiyorduk. Bu yüzden acele etmeden, ismin, logonun, markanın yaratılması ve tasarımların oluşturulması için 2 yıl süren ön hazırlık çalışmasına başladık.

2010

İlk baskı denemeleri ve ilk deneme üretimleri gerçekleşti. İlk iş yarattığımız tasarımları hayata geçirmek oldu. İşin en iyileriyle çalışmaya başladık. Kaliteli kumaşları ince işçilikli dikimlerden geçirip, üzerine zor basılır denen desenleri gayet güzel bastık.

2011

Kaft resmi olarak kuruldu. İlk yıl sevdiğimiz 10 tasarımımızla başladık. Sonraki her ay yeni tasarımlar ekleyerek 300’ün üzerinde tasarıma ulaştık.

2012

Yola kendi tasarımlarımızla çıkmıştık, sonrasında Türkiye’nin en yetenekli illüstratör ve dijital sanatçıları aramıza katılmaya başladı.

2013

Kaft’ın kült ürünlerinden olan Kaft Bag hayatımıza girdi. Bunun yanında uzun kollu ürünler eklenmeye başladı.

2014

Tişörtlerde devrim. Farklı tasarım stillerinde koleksiyonlar eklendi. Bununla birlikte tüm tişört kalıpları ve kumaşları değişti. Kalıp çeşidini 3’e çıkardık.

2015

Türkiye’nin tanınmış sokak sanatçılarıyla ortaklaşa oluşturulan, Street serisi hazırlandı. Bu seri için İstanbul’un 3 farklı bölgesinde 3 farklı tasarım yerleştirildi ve bu tasarımlar tişörte dönüştü.

2016

Sosyal sorumluluk projeleri başladı. Türkiye’de LÖSEV için özel bir tişört tasarımı hazırlanıp, tüm geliri bağışlandı.

2017

Kaft Journey projesi hayata geçti. Bu noktadan sonra Kaft doğayla ve yolculukla iç içe bir marka haline geldi.

2018

Şort ve Bere gibi farklı ürünler hayatımıza girdi. Diğer yandan Ödüllü filmlerden, ünlü içecek markalarına, çeşitli markalarla işbirlikleri gerçekleşmeye başladı.

2019

Hareketli yıllar başladı. 5 yıl aradan sonra Tişörtlerde 2. Devrimi yaşadık. Tüm kumaşları ve kalıpları değiştirdik. Kalıp çeşidini 2’ye düşürdük. Aynı zamanda Kaft çorapları aramıza katıldı. Diğer yandan da ofisimizi değiştirdik, daha büyük ve ferah bir yere geçtik.

2020

Bu kez kışlık ürünlerde devrim oldu. Tüm uzun kollularımızın tasarım ve modellerini yeniledik. Sosyal sorumluluk projeleri devam etti. Türkiye TEMA Vakfı ile ortak bir proje hazırladık ve bir hatıra ormanı yarattık.

2021

Yepyeni ürün grupları denediğimiz bir yıl oldu. Pakaru, pantolonlarımız ve yeni şortlarımız hayatımıza girdi. 2020 yılında TEMA Vakfıyla başlattığımız ortak sosyal sorumluluk serimizi 2021 yılında yeni bir seriyle devam ettirdik. Yeni koleksiyonlarımızı anlatırken göstereceklerimizi 3D videolarla sunmaya çalıştık.

2022

Oldukça hareketli ve üretken bir yıldı. FUJIFILM ile zihinlerimizi birleştirerek fotoğraf temalı bir kapsül koleksiyon hazırladık. Paletimizdeki renklerin hikayelerini KAFT Colors projesinde bir araya getirdik. It's Liquid'in Venedik ve Londra'da düzenlediği iki farklı sergide sanatçı olarak, illüstrasyonlarımızla yer aldık. Tişört ve atlet kalıplarında unisex’e geçerek, tüm üst giyim grubunda cinsiyet ayrımını kaldırmış olduk.

KAFT artık dünya
çapında bir marka.
An itibariyle 84 farklı ülkeden sipariş almış ve tasarımlarımızı ulaştırmış durumdayız.
Avrupa

İstanbul
Londra
Moskova
Paris
Roma
Milan
Barselona
Madrid

Amerika

Toronto
New York
Los Angeles
Mexico
Rio de Janeiro

Asya

Dubai
Beijin
Seol
Shanghai
Hongkong
Sydney