Ekibe Katıl

Ekibe Katıl

Eğer ekibimize katılmayı düşünüyorsan, aşağıdaki aktif pozisyonlardan kendine uygun olduğunu düşündüğün bir pozisyona tıklayarak detayları inceleyebilir, başvuru yapabilirsin.

Aktif pozisyonlar

 • Marketing Communication Executive

  İşin Tanımı:

  Marka iletişiminde ve yapılan kreatif çalışmalarda marka algısını doğru yansıtabilecek Marcom Executive arıyoruz. Başlıca reklam ve tanıtım kanallarımızı “advertising” birimi kullanır. En büyük dönüşleri de bu kanallardan (google, instagram, facebook) alırız. Bu alanların dışında, marka bilinirliğini artırmak için Marketing Departmanı ile farklı başlıklar altında topladığımız yıllık tanıtım planı hazırlıyor ancak bunların belirli bir kısmını hayata geçirebiliyoruz. Marcom Executive pozisyonu ile aramıza katılacak arkadaşımızdan, bu fikirleri geliştirerek hayata geçirmesini ve bu plana dahil edilecek yeni fikirler üretmesini bekleyeceğiz.

  Somut olarak beklentilerimiz:

  - KAFT’ın uygun mecra ve ekranlarda görünmesini sağlayacak ağırlıklı olarak online projeleri tasarlamalı ve yürütmelisin.

  - Her yıl Kaft’a uygun birkaç etkinlikte yer almak istiyoruz, bunların hangi etkinlikler olabileceğini araştırmanı, uygun olabilecek etkinliklerle ilgili tüm kurguları tasarlamanı, atılması gereken her adımı organize etmeni ve anlaşmaları sağlamanı bekleyeceğiz.

  - Kendi etkinliklerimizi de düzenlemeye devam edeceğiz, bunun organizasyonunda rolün büyük olacak.

  - Sosyal sorumluluk projeleri planlıyoruz, bunları geliştirmek, koordine etmek ve tüm iletişimini sağlamak sende olacak.

  - KAFT’ın karakterine uygun ortak çalışmalarda bulunabiliriz; bunun için uygun markalarla projeler geliştirmek, röportajlar vermek gibi iş listelerin olacak.

  - “KAFT’ı nasıl anlatır, nasıl tanıtırım” derdinde olmalısın, bunun için tabii ki bizi iyi tanıman gerekir.

  Aradığımız Özellikler:

  - Yer alacağımız kanallarla ve ortak çalışma yapacağımız kişilerle bağlantı kurmak, ilişkileri başlatmak ve sürdürmek için iletişimi güçlü ve organizasyon yeteneği gelişmiş olan

  - Özgüveni yüksek, pozitif, enerjik ve bu rol için heyecan duyan

  - İş takibi yapabilen ve iş sürelerine uyma disiplini olan

  - Detaylar konusunda özenli, dikkatli

  - Dijital odaklı düşünen, online gelişmeleri yakından takip eden

  - Bu alanda en az 5 yıl deneyime ve geniş bir networke sahip olan

  - Yurtdışında gerçekleştireceğimiz tanıtım projeleri de olacağı için İngilizce seviyesi çok iyi olan bir çalışma arkadaşı arıyoruz.

 • Metin Yazarı

  İşin Tanımı:

  Tasarımlarımızın çıkış noktalarını oluşturacak ve içimizden geçenleri insanlara doğru şekilde aktarabilecek bir “Hikaye Anlatıcısı” arıyoruz.
  Sanat ve edebiyatla iç içeyiz. Tüm tasarımlarımız bir hikayeden yola çıkıyor ve bu konudaki hayallerimiz şimdikinin çok daha ilerisinde. Kendimizi daha çok görsel dilde ifade etsek de, söylediklerimiz ve yazdıklarımız da bizim için bir o kadar önemli. Bize bu konuda sade ve kuvvetli kalemi ile destek verecek, fikirlerimizi kelimelere dökebilecek, dili Kaft’ın karakterine yakın bir metin yazarı arayışındayız.

  Somut olarak beklentilerimiz:

  - Yaratacağımız yeni tasarımların, konuya uygun araştırmalar yaparak ya da tasarımdan yola çıkarak, hikayesinin oluşturulması.

  - Yıl boyunca yapılacak tüm tanıtım projelerinin metin ve senaryolarının yazılması.

  - Haftalık mailinglerimiz için metinlerin hazırlanması.

  - Yeni iş birliği projeleri, sunumlar ve iç iletişim için söyleyeceklerimizin bir araya getirilmesi.

  - Web sitesindeki metinlerin gözden geçirilmesi ve ihtiyaç oldukça yenilerinin hazırlanması.

  Aradığımız Özellikler:

  - Kaft bugüne kadar kendini ağırlıklı olarak görsel dünyada ifade etti. Fakat yazılı ifadeler de bir o kadar önemli. Yazdığımız her cümle, karakterimizin bir yansıması olacak. Bu yüzden kendi sevdiği dili markaya dikte eden değil, Kaft’ın dünyasını ve dilini anlayan, onu seven ve içten benimseyen kişiler arıyoruz.

  - Sadece lokalde değil tüm dünyayla iletişim kuruyoruz. Bu nedenle İngilizce seviyenin çok iyi olması gerekiyor.

  - Başını büyük ve yoğun işlerle derde sokmak isteyen, yeni hikayelerle kendi iş yükünü kendi yaratacak ve artıracak, proaktif bir üretkene ihtiyacımız var.

  - Araştırmacı ruhlu olmanı bekleriz. Yeni fikirlere, yeni haberlere, yeni bilgilere aç bir markayız. Biz görsel dünyada bir şeyler üretirken, sen de bizimle aynı enerjiyle, yazı dünyasında bir şeyler üretebilmelisin.

  - Beklediğimiz en önemli işlerden birisi, Kaft’ın kalbi olan tişört illüstrasyonlarının hikayelerini yaratmak olacak. Bunu yapabilmek için tasarımcılarımızla birlikte hareket edebilmeli, onlara uyum sağlayabilmeli, hedeflenenleri dinleyip anlayabilmeli, fikirlerini doğru şekilde kelimelere dökebilmelisin. Dışa dönük, iletişim gücü kuvvetli ve takımın bir parçası olabilecek bireylerle yola çıkmayı tercih ederiz.

  - Uzun zamandır birlikte çalışan bir ekibiz ve aramıza uzun soluklu, tam zamanlı çalışabileceğimiz arkadaşlar katmak istiyoruz.

 • Motion Graphics Designer

  İşin Tanımı:

  Görsel tasarım ihtiyaçlarımızı KAFT’ın kendine has görsel dili ile kendi bünyemizde çözüyoruz. Temel beklentimiz; markanın ihtiyacı olacak tüm hareketli görsel ve projelerin, gelecek brieflere ve markanın diline uygun şekilde hazırlanması.

  Somut olarak beklentilerimiz:

  - Dijital mecralar için (Instagram, Google Ads, Facebook Business) aktif olarak iş üretilmesi.

  - Kaft.com’un arayüzü için ihtiyaç duyulan videoların hazırlanması.

  - Sosyal medya içeriklerine hareketli görsel çözümler üretilmesi.

  - Bu işlerle geleneksel mecralarda da var olmak.

  Aradığımız Özellikler:

  - Görsel zevklerinin KAFT’ın dünyasıyla uyumlu olması önemli.

  - Motion design alanında en az 2-3 yıldır iş üretiyor olman gerekir.

  - Çoğunlukla uzaktan çalışıyoruz, ofiste veya evde, online ekip çalışmasına uyum sağlayabilmelisin.

  - KAFT, dünyayla iletişim halinde olduğu için İngilizce seviyen iyi durumda olmalı.

  - Yeniliklere açık, araştırmacı, yeni fikirler peşinde koşmayı seviyor olmanı bekleriz.

  - Tasarım trendlerini takip etmeli ve özgünlük konusunda çok hassas olmalısın.

  - İş takibi yapabilen ve sorumluluk sahibi arkadaşlarla daha verimli çalışabiliriz.

  - İletişimi kuvvetli, diğer ekiplerle de koordineli çalışabilecek, çözüm odaklı ve yüksek enerjili arkadaşları aramızda görmek isteriz.

  - After Effects, Premiere programlarına hakim, gerçekten çok hakim olmanı bekliyoruz.

  - Photoshop ve Illustrator programlarında temel düzeyde yetkinlik arıyoruz.

  - 3D konusunda ise Cinema 4D, 3Ds Max, Houdini, Blender programlarından en az birinde, temel ya da orta düzeyde bilgi sahibi olmak gerekiyor.

  - Hazırladığın işlere gerektiğinde ses konusunda da fikir üretebilmelisin.

  - Başvurunu değerlendirebilmemiz için çalışmalarını inceleyebileceğimiz portfolyonu da bir link aracılığı ile paylaşmanı bekliyoruz.