Ekibe Katıl

Ekibe Katıl

Eğer ekibimize katılmayı düşünüyorsan, aşağıdaki aktif pozisyonlardan kendine uygun olduğunu düşündüğün bir pozisyona tıklayarak detayları inceleyebilir, başvuru yapabilirsin.

Aktif pozisyonlar

 • Full Stack Java Yazılım Geliştirme Uzmanı

  İşin Tanımı:

  Kendi güçlü yazılım altyapımızı kullanıyor ve e-ticaret sektöründe fark yaratmayı amaçlıyoruz. E- ticaret sistemimizin gerek önyüz gerekse yönetim ara yüzleri için özgün çözümler geliştirebilecek, takım ruhuyla hareket edebilecek, sağlam bir mimaride titizlikle yazılım üretebilecek iş alışkanlıklarına sahip çalışma arkadaşı aramaktayız.

  Güncel teknolojilerde kendisini geliştirme fırsatı sunacağımız bu arkadaşımız proje ekibimiz içinde Full Stack Java Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak görev alacak.

  Altyapımızın kullanıcıyla buluşan tarafında da iş akışı bilgileriyle de bizi kendine hayran bırakacak yetenekli geliştiricilerle tanışmak isteriz.

  Somut olarak beklentilerimiz:

  - İş akışına uygun istenilen fonksiyonların back end tarafının JAVA ile kodlanması

  - Web sitelerinin hız/performans değerlerinin artırılması için araştırma ve geliştirme yapılması

  - Web site önyüz (front end) tarafında geliştirme

  - Yönetim tarafından verilen hedeflerin yerine getirilmesi

  Aradığımız Özellikler:

  Özellikle e-ticaret, mobil uyumlu web sitesi ve yönetim ara yüzümüzün yazılım geliştirme sürecinde görev alarak, yazılım altyapımıza değer katabilecek, kendini geliştirmeye istekli, aşağıdaki özelliklere sahip olan ekip arkadaşımızı arıyoruz.

  - Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya ilgili bölümlerinden mezun

  - JAVA, Spring Boot, JPA konularında deneyim ve bilgi sahibi

  - Veritabanı (MySQL veritabanı) konularında bilgi sahibi

  - Back-end ve front-end konularında kendini geliştirmek isteyen

  - 2 yıl ve üzeri back-end ve front-end geliştirme deneyimi olan

  - Web teknolojileri (html, css, jsp, js library (jquery) ve bootstrap) konularında bilgi sahibi

  - İngilizce kaynaklardan yararlanabilecek seviyede İngilizce bilgisi olan

  - Hızlı öğrenme yeteneğine sahip, sorumluluk alma konusunda istekli, ekip çalışmasına yatkın ve araştırmacı

  - Erkek adaylar için, askerlik görevini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli.

 • Sr. Graphic Designer

  İşin Tanımı:

  Tüm grafik tasarım ihtiyaçlarımızı KAFT’ın kendine has görsel dili ile kendi bünyemizde çözüyoruz. Temel beklentimiz; markanın ihtiyacı olacak tüm görsel tasarımların, gelecek brieflere ve markanın diline uygun şekilde hazırlanması.

  Somut olarak beklentilerimiz:

  - Yaratıcı çalışmaların fikir ve üretim süreçlerinde aktif rol oynamak

  - Kaft.com için ihtiyacımız olabilecek tasarımların oluşturulması

  - Sosyal medya ve dijital pazarlama içerikleri için görsel çözümler üretilmesi

  - Ürün fotoğraflarının düzenlenmesi

  - Basılı materyallerimizin oluşturulması

  Aradığımız Özellikler:

  - KAFT’ın tasarım kültürünü severek benimsemen ve görsel zevklerinin KAFT’la uyumlu olması bizim için önemli bir kriter.

  - Tercihen üniversitelerin; Grafik Tasarım, Görsel İletişim Tasarım vb bölümlerinden mezun olman önemli.

  - Minimum 4 yıl ve üzeri çalışma deneyimi arıyoruz.

  - Söylemeye gerek yok ama ne olur ne olmaz; temel grafik programlarına epey hakim olmanı bekleriz. Evvela Adobe Creative Cloud şart. Bunun yanında ne kadar çok program bilgin varsa tabii ki o kadar iyi. Diğer disiplinlere olan yeteneklerin de (illüstrasyon, fotoğraf çekmek vb.) tercih etme dürtümüzü artıracaktır. 3D dünyasına ilginin varsa heyecanımız da artacaktır.

  - “Ben piştim, oldum” demeyip, tasarım konusunda kendini sürekli geliştirmek istiyor olman, yenilikleri ve grafik dünyasını araştırıyor olman önemli. Bu konuda biz de sana epey destek vereceğiz.

  - Ekip çalışmasına yatkın olman ve açık iletişim kurabilmen, sağlıklı iş akışı için gerekli özelliklerin başında geliyor. Sosyal iletişim becerilerinin yüksek olması da bu noktada önem kazanıyor.

  - KAFT, dünyayla iletişim halinde olduğu için İngilizce seviyenin iyi durumda olması da bir artı olacaktır.

  - Mesleği “geçici” olarak düşünmüyor, aksine yaratmayı ve üretmeyi çok seviyor olman gerekli.

  - Hibrit çalışma düzenine uyum sağlamalı ve iş disiplinine, iş takibi ve zamanlamalarına özen göstermelisin.

 • Illustrator

  İşin Tanımı:

  Yıllardır inandığımız fikirler ve hikayelerden yola çıkarak belirli konseptler ile tasarımlar hazırlıyoruz. Hikayelerimizi birlikte hayata geçirebilecek bir illüstratör arayışımız var.

  Beklentimiz, kafamızdaki fikirlerin, hikayelerin, beklenilen süre içinde ve ekibin yönlendirmesiyle birlikte görselleştirilmesi, tişört ve diğer ürünlerin tasarımlarına dönüştürülmesi. Ayrıca çalıştığımız arkadaştan yeni fikirler, yeni konseptler yaratmasını da bekleyeceğiz.

  Somut olarak beklentilerimiz:

  - Her yıl 40-50 arasında yeni tişört deseni hazırlıyoruz. Fakat en iyilerini seçebilmek için yıl boyunca çok daha fazla alternatif tasarım yapıyoruz. Belirlenen konseptlerden yola çıkarak, Kaft’ın çizgisine uygun şekilde tişört tasarımları yaratmak başlıca işimiz olacak.

  - Sadece belirlenen konseptlerle sınırlı kalmayacağız. Senden yeni ve ilginç fikirler de bekleyeceğiz. Yani sürekli yeni desenler peşinde koşacağız.

  - Bununla birlikte Kaft’ın diğer marketing çalışmalarında, grafik tasarım ekibinin illüstrasyon ihtiyaçlarına destek vermeni bekleyeceğiz. (Bu bir duvar boyama işi de olabilir, sosyal sorumluluk projesi de)

  Aradığımız Özellikler:

  - Çizim yeteneğinin belli bir çıtanın üzerinde olması gerekiyor. Ufak görevlerle başlayacağız, elin zamanla evrilecek.

  - Geleneksel tekniklere, renklere ve materyallere hakim olman kadar dijital çizim araçlarını ve tekniklerini kullanman da olmazsa olmazımız. Gün geçtikçe dijital illüstrasyonları daha fazla kullanıyoruz.

  - Desenlerini tişörtlere uygulayabilmek ve marketing çalışmalarına destek verebilmek için Photoshop ve Illustrator programlarına oldukça hakim olman gerekiyor.

  - Kaft’ın tasarım stilini korumak ve geliştirmek bizim için çok önemli. Bu yüzden stili Kaft’a çok yakın, markanın tarzını severek benimseyebilecek, kendini bu stilde geliştirmek isteyecek illüstratörlerle çalışmayı tercih ederiz. Pop art, vektörel, sadece portre ya da aşırı sevimli işler yapmaya yatkın arkadaşlar, maalesef aramızda pek mutlu olmayacaktır.

  - “Ben piştim, oldum” demeyip, tasarım konusunda kendini devamlı geliştirmek istemen, yenilikleri ve illüstrasyon dünyasını araştırıyor olman bizim için önemli. Biz de bu konuda sana epey destek vereceğiz.

  - Freelance illüstratör arayışımız yok. Uzaktan çalışabiliyor olsak da hybrid model ile kendi atölyemizde, birlikte yan yana çalışmayı düşünüyoruz.

  - Dünyayla devamlı iletişim halinde olduğumuz için İngilizce bilginin iyi durumda olması da büyük bir artı olacaktır.

 • Ürün ve Aksesuar Tasarımcısı

  İşin Tanımı:

  Tasarımlarımızı şimdiye kadar çoğunlukla kumaş zeminler üzerinde sergiledik. Tekstil ürün gruplarını çeşitlendirmeyi ve tekstil dışı yeni ürünler üzerinde çalışmayı planladığımız bu dönemde; tekstil ürünleri tasarlamaya meraklı, kumaşı farklı ürün çeşitlerinde kullanmayı seven, aksesuar grubuna ilgisi olan, tekstil dışı birçok malzeme hakkında da bilgi sahibi bir Ürün ve Aksesuar Tasarımcısı arıyoruz.

  Somut olarak beklentilerimiz:

  - Giyilebilir ürünler ve aksesuarlarda tasarım deneyimin olmalı (ayakkabı, çanta ve tekstil aksesuarları; fermuar, elcik, bağlantı aparatları, fonksiyonel bağlantı aksesuarları vb).

  - Yeni ürün fikirlerinin üretime uygun hale getirilme sürecini tamamlamak başlıca işlerimizden biri. Bunun için beklentimiz; Yeni ürünler için uygun skechlerin çıkartılması, modellenmesi 
ve üretici tarafında prototiplerinin çıkarılmasını sağlamak, gerektiğinde üreticiye revizeler vermek, ürünün fonksiyon ve kullanım boyutunu da düşünmek ve geliştirmek olacak.

  - Belirli iş listelerimiz ve projelerimiz var ama çalışma şeklimizde, bu listeyle sınırlı kalmadan proaktif olarak fikir üretmek ve hayata geçmesi için gerekenleri sağlamak da önemli yer tutuyor. Sen de yeni işler icat etmeyi seviyorsan çalışma stilimiz uyuşacaktır.

  - Tasarımlarımızda özgün olmak konusunda hassasız ve estetik sınırları zorlamaktan yanayız, bu kısım için benzer düşüncede olmamız önemli.

  - Tasarım dünyasındaki yenilikleri mutlaka takip etmeli ve ekibi yeni nesil bakış açılarına, yeni teknoloji ve uygulamalara doğru sürüklemelisin.

  - Markanın ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda var olan ürünlerin güncelleştirilip geliştirilmesinde de önemli rolün olacak.

  Aradığımız Özellikler:

  - Üniversitelerin Endüstriyel Tasarım veya İç Mimarlık bölümü mezunları bu arayışa uygun eğitime sahiplerdir.

  - Ürün grupları tasarımı ve tema çalışmaları alanında en az 3 yıl tecrübe arıyoruz.

  - İngilizce bilginin ileri düzeyde olması gerekiyor. Dünyada tasarım alanında neler olduğunu takip ediyor ve güncel kalmaya çalışıyoruz.

  - Teknik çizim bilgisi ve 3D programlarından en az birine iyi derecede hakim olmalısın (Rhino, 3D Max, Autocad, Cinema 4d, Blender vb).