Kaft Tasarımcılar

Seungyea Park

Seungyea Park, Güney Kore'de doğdu. New York, Long Island Üniversitesi'nde Güzel Sanatlar lisansı ve yüksek lisansı yaptı. Genellikle büyük ölçekli çalışmalar yapan Seungyea Park, ülkesine döndüğünde çok sayıda solo ve grup sergilerde yer aldı.

Kâğıt üzerine tükenmez kalem veya akrilik çalışmayı tercih eden ressam, dünya çapında sanatsal etkinliklere destek olan Hong Kong merkezli Sovereign Sanat Vakfı'nın, "Asya Sanat Ödülü"ne layık görüldü. Ayrıca Jonggeun dang Kore tarafından yılın sanatçısı seçildi. Ulusal Sanat Stüdyosu, Ssamje Sanat Stüdyosu ve Yungeun Sanat Müzesi'nin Sanat Stüdyosunda çeşitli çalışmalara imza atan Seungyea Park, özgün Sürrealist resimleriyle dikkat çekiyor.

Seungyea Park'ın eserlerinin genel karakterini anlatırken, kendi ifadelerine burada yer vermekte fayda var. Şöyle tanımlıyor eserlerini Seungyea Park: "Eserlerim, iç dünyamızdaki korkuların yarattığı 'Canavarlaşma' konusunu ele alıyor. Bunun sebebi, endişe ve korkunun toplumsal sistemleri korumak için en evrensel ve daimi araçlar olarak kullanılması ve bu duyguların 'düşman' olarak görülmesidir. Tabulaştırdığımız varlıkları canavar olarak bizden farklılaştırırken, kendimiz çılgına döneriz. 'Canavarlar' her yerdedir. Şu anda benim içimdeki 'Ben', dışımdaki 'Ben' ile yüzleşiyor. Bu 'Benler' birbirlerini görmezden gelmeye, üstlerini örtmeye ve reddetmeye çalışıyorlar. Farklı bir 'korku' ile yakalanmış çatışmalar yaşıyorlar. Fakat bunlar ölümsüz varlıklar. Korkunun asıl doğası, belki de aslında var olmayan bir şeyin 'kurtuluşu'dur. Eserlerimi, çizim yaparak korkularımla ve canavarlarla yüzleşmeyi veya korkunun asıl doğasına alışmayı ve bunun üstesinden gelmeyi dileyerek yaratıyorum."

Devamını Oku >