Kaft Tasarımcılar

Mikhail Vyrtsev

Mikhail Vyrtsev Moskova'da doğdu. Eğitim hayatını da bu şehirde gerçekleştiren Vyrtsev, Moskova Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Fakültesi'nde tasarım eğitimi aldı. Fakülte eğitimini iki yıl sonra bırakarak iş hayatına atılan Vyrtsev, freelancer olarak çeşitli dergiler, prodüksiyon atölyeleri ve kampanyalarda, özellikle de hayran olduğunu söylediği BangBangStudio ile çalıştı.

Eserlerini üretirken yoğun bir düşünce faaliyeti yaşadığını söyleyen Vyrtsev kendisine ilham veren şeylerden bahsederken: "Yalnızca düşünmekle geçen bir süreç. Bir şeyin ardında yatan mantığı anladığımda çok büyülenirim. Sadece sanat değil, bu her şey olabilir. Prodüksiyon esnasında hiçbir düşüncenin gözden geçirilmediğini ya da düşüncenin kötü, saçma ya da değersiz olduğunu görmek beni üzer." diyor.

Eserlerinin anlamlı, içinde söyleyeceği bir sözü, bir mesajı olmasının kendisi için çok önemli olduğunu anlatan Mikhail Vyrtsev, ortaya koyduğu sanatı; olabildiğince anlaşılır, klişe bir şekilde kafa karışıklığına yol açmadan, açık mesajlarla temellendirmeye çalıştığını söylüyor."

Eserlerini sulu boya ve bilgisayar tabanlı olarak ortaya koyan Vyrtsev, tek bir teknikle sınırlı kalmamak için farklı teknikler kullanmaya çalıştığını ifade ediyor. Mikhail Vyrtsev Moskova'da yaşıyor ve çalışmalarını sürdürüyor.

Devamını Oku >