Kaft Tasarımcılar

Alexey Egorov

Alexey Egorov Batı Yakutistan'ın ufak bir köyünde dünyaya geldi. Klasik eğitiminin yanı sıra müzik eğitimi de aldı. Okuldan sonra girdiği üniversiteye uzun süre devam etti fakat maden mühendisliğine çok da hevesli olmadığını fark etti. Küçüklüğünden beri çizmeyi çok sevdiği için bir tasarımcı olmaya karar verdi. Üniversiteden mezun olunca, önce bir reklam ajansında, sonra da basılı yayın tasarımcısı olarak yetiştiği bir yayınevinde çalıştı. Bu dönem boyunca iki boyutlu bilgisayar grafiklerini öğrenmeye başladı. Eğitim aldığı müzik okulunun başarılı bir öğrencisiydi ve dünyayı farklı açılardan görmenin en güzel yollarından birinin müzik olduğuna inanıyordu. Hayatı boyunca tonlarca müzik türünü çalışırken ve çizerken dinledi, dinlemeye devam ediyor. Temel ilham kaynağı müzik olsa da Alexey her şeyin bir ilham kaynağı olabileceğini düşünüyor. Onun için, her şey bir gün yeniden uyanarak, önce bir tohuma, sonra da bir sanat eserine dönüşme potansiyeline sahip.
Kendisini amatör bir sanatçı olarak tanımlayan Alexey tasarımlarını kendi fikirlerinden yola çıkarak inşa ediyor. Projeleri hakkında hep tutkulu olduğunu ve hatta hayatının onlar üzerinden döndüğünü açıkça söylüyor. Çeşitli web sitelerine gönderdiği tasarımlarıyla ödüller almış ve birçok yarışmaya katılmış. Ayrıca tasarımlarının çoğuna yabancı sanat kataloglarında yer verilmiş. Bu katalogları elinde tutmaktan büyük zevk duyan Alexey, onların bir gün her ödülden daha değerli hale geleceğine inanıyor. Boş vakitlerini farklı müzik türlerinin kültürlerini incelemekle geçiren Alexey, aynı zamanda tarih ve film endüstrisi ile de ilgileniyor.
Halen Yakutsk'ta yaşayan Alexey, bir poligrafi sanatçısı olarak çalışıyor ve eşiyle beraber küçük bir yayınevi işletiyor.

Devamını Oku >