Pack Your Stories

NESİN SANAT KÖYÜ

TÜRKİYE 37° 57’ 04.7” N, 27° 25’ 50.6” E NESİN SANAT KÖYÜ |

Ekip olarak, daha evvel görmediğimiz coğrafyalara yolculuk yapmak ve yolda karşılaştığımız eşsiz deneyimlerle ruhumuzu beslemek, bizim için daima büyük bir ilham kaynağı olageldi.

Uzun zamandır yolculuk yapmanın hayalini kurduğumuz Nesin Sanat Köyü, düşüncenin derinleşip, yaratıcılığın serpildiği bir sığınak olarak zihinlerimizde yer etmişti. Şirince'ye doğru yola çıkarken, köyde gerçekleştireceğimiz serigrafi atölyesi için oldukça heyecanlıydık.

Gökyüzü, o gün çok cömertti. Bulutların sürekli değişen formları, yolculuğumuzu sessiz bir filme dönüştürdü.

Ertesi gün uyandığımızda yoğun bir program bizi bekliyordu. Öğleden sonra Flu Tv yaz kampının katılımcıları ile buluşup keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Akşam saatlerinde ise serigrafi atölyemizi düzenlemek üzere Tosun Terzioğlu Amfisine geçtik.

Nesin Köyleri için tasarladığımız serigrafi desenlerini, köydeki arkadaşlarımızla birlikte tişörtlere aktarırken, ortama yayılan paylaşım ruhu ve samimiyet sayesinde kendimizi adeta evimizde gibi hissettik.

Yolculuğumuzun son gününde, köydeki harika karşılaşmaların verdiği mutluluk ve İstanbul'a dönmeden evvel Efes Antik Kentini ziyaret edecek olmanın heyecanıyla doluyduk.

Efes'te dolaşırken, antik zamanlara bir pencere açıldığını hissetmek heyecan vericiydi. Efes'in görkemi, bize yalnızca geçmişi değil, aynı zamanda geleceği de düşündüren bir ilham kaynağı oldu

Dönüş yolunda, gelecekteki maceralar için zihnimizde ilk tohumlar çoktan atılmıştı.