Join the Team

Join the Team

If you are considering joining our team, you can review the details by clicking on a position you think is appropriate from the following active positions, you can apply.

Active Job Positions

 • Digital Performance Marketing Manager

  Job Description:

  KAFT’s main advertising and promotion channels are driven by in house Digital Advertising department.
  We are looking for a Digital Performance Marketing Manager for expanding our Digital Advertising team;

  Main Responsibilities:

  - Developing, planning and managing paid digital marketing activities (PPC, Display, Programmatic, Remarketing, Native, Shopping, SM, etc.) to increase sales

  - Analyze the outcome of each paid digital marketing campaign (PPC, display, programmatic, remarketing, SM, etc.), provide reporting and recommendations

  - Maximizing online marketing channels

  - Monitor campaign’s performance and optimization to achieve maximum ROI

  - Monitoring competitors search campaigns and reporting on keywords being targeted

  - Evaluating trends, insights, customer research, market research and competitor data

  - Develop reports and make actionable recommendations based on web data to management team

  Requirements:

  - Minimum 4 years of experience in the field of performance marketing

  - Good knowledge and skills of Facebook, Google Ads and Google Analytics

  - Eagerness to manage digital marketing campaigns

  - Maintain a data-first approach through continual experimentation and optimization to meet and exceed strong company goals (a/b testing, etc.)

  - Analyzing data trends and areas of optimization

  - Good verbal and written communication skills in English

  - Strong sense of analytical thinking, detail-orientation and eagerness to learn

  - Bachelor’s Degree in a related field / preferably in Statistics, Math, Marketing

 • Marketing Communication Executive

  Job Description:

  Main Responsibilities:

  Requirements:

 • Java Developer

  Job Description:

  Main Responsibilities:

  Requirements:

 • Illustrator

  Job Description:

  Yıllardır inandığımız fikirler ve hikayelerden yola çıkarak belirli konseptler ile tasarımlar hazırlıyoruz. Hikayelerimizi birlikte hayata geçirebilecek bir illüstratör arayışımız var.

  Beklentimiz, kafamızdaki fikirlerin, hikayelerin, beklenilen süre içinde ve ekibin yönlendirmesiyle birlikte görselleştirilmesi, tişört ve diğer ürünlerin tasarımlarına dönüştürülmesi. Ayrıca çalıştığımız arkadaştan yeni fikirler, yeni konseptler yaratmasını da bekleyeceğiz.

  Main Responsibilities:

  - Her yıl 40-50 arasında yeni tişört deseni hazırlıyoruz. Fakat en iyilerini seçebilmek için yıl boyunca çok daha fazla alternatif tasarım yapıyoruz. Belirlenen konseptlerden yola çıkarak, Kaft’ın çizgisine uygun şekilde tişört tasarımları yaratmak başlıca işimiz olacak.

  - Sadece belirlenen konseptlerle sınırlı kalmayacağız. Senden yeni ve ilginç fikirler de bekleyeceğiz. Yani sürekli yeni desenler peşinde koşacağız.

  - Bununla birlikte Kaft’ın diğer marketing çalışmalarında, grafik tasarım ekibinin illüstrasyon ihtiyaçlarına destek vermeni bekleyeceğiz. (Bu bir duvar boyama işi de olabilir, sosyal sorumluluk projesi de)

  Requirements:

  - Çizim yeteneğinin belli bir çıtanın üzerinde olması gerekiyor. Ufak görevlerle başlayacağız, elin zamanla evrilecek.

  - Geleneksel tekniklere, renklere ve materyallere hakim olman kadar dijital çizim araçlarını ve tekniklerini kullanman da olmazsa olmazımız. Gün geçtikçe dijital illüstrasyonları daha fazla kullanıyoruz.

  - Desenlerini tişörtlere uygulayabilmek ve marketing çalışmalarına destek verebilmek için Photoshop ve Illustrator programlarına oldukça hakim olman gerekiyor.

  - Kaft’ın tasarım stilini korumak ve geliştirmek bizim için çok önemli. Bu yüzden stili Kaft’a çok yakın, markanın tarzını severek benimseyebilecek, kendini bu stilde geliştirmek isteyecek illüstratörlerle çalışmayı tercih ederiz. Pop art, vektörel, sadece portre ya da aşırı sevimli işler yapmaya yatkın arkadaşlar, maalesef aramızda pek mutlu olmayacaktır.

  - “Ben piştim, oldum” demeyip, tasarım konusunda kendini devamlı geliştirmek istemen, yenilikleri ve illüstrasyon dünyasını araştırıyor olman bizim için önemli. Biz de bu konuda sana epey destek vereceğiz.

  - Freelance illüstratör arayışımız yok. Uzaktan çalışabiliyor olsak da hybrid model ile kendi atölyemizde, birlikte yan yana çalışmayı düşünüyoruz.

  - Dünyayla devamlı iletişim halinde olduğumuz için İngilizce bilginin iyi durumda olması da büyük bir artı olacaktır.

 • Metin Yazarı

  Job Description:

  Tasarımlarımızın çıkış noktalarını oluşturacak ve içimizden geçenleri insanlara doğru şekilde aktarabilecek bir “Hikaye Anlatıcısı” arıyoruz.
  Sanat ve edebiyatla iç içeyiz. Tüm tasarımlarımız bir hikayeden yola çıkıyor ve bu konudaki hayallerimiz şimdikinin çok daha ilerisinde. Kendimizi daha çok görsel dilde ifade etsek de, söylediklerimiz ve yazdıklarımız da bizim için bir o kadar önemli. Bize bu konuda sade ve kuvvetli kalemi ile destek verecek, fikirlerimizi kelimelere dökebilecek, dili Kaft’ın karakterine yakın bir metin yazarı arayışındayız.

  Main Responsibilities:

  - Yaratacağımız yeni tasarımların, konuya uygun araştırmalar yaparak ya da tasarımdan yola çıkarak, hikayesinin oluşturulması.

  - Yıl boyunca yapılacak tüm tanıtım projelerinin metin ve senaryolarının yazılması.

  - Haftalık mailinglerimiz için metinlerin hazırlanması.

  - Yeni iş birliği projeleri, sunumlar ve iç iletişim için söyleyeceklerimizin bir araya getirilmesi.

  - Web sitesindeki metinlerin gözden geçirilmesi ve ihtiyaç oldukça yenilerinin hazırlanması.

  Requirements:

  - Kaft bugüne kadar kendini ağırlıklı olarak görsel dünyada ifade etti. Fakat yazılı ifadeler de bir o kadar önemli. Yazdığımız her cümle, karakterimizin bir yansıması olacak. Bu yüzden kendi sevdiği dili markaya dikte eden değil, Kaft’ın dünyasını ve dilini anlayan, onu seven ve içten benimseyen kişiler arıyoruz.

  - Sadece lokalde değil tüm dünyayla iletişim kuruyoruz. Bu nedenle İngilizce seviyenin çok iyi olması gerekiyor.

  - Başını büyük ve yoğun işlerle derde sokmak isteyen, yeni hikayelerle kendi iş yükünü kendi yaratacak ve artıracak, proaktif bir üretkene ihtiyacımız var.

  - Araştırmacı ruhlu olmanı bekleriz. Yeni fikirlere, yeni haberlere, yeni bilgilere aç bir markayız. Biz görsel dünyada bir şeyler üretirken, sen de bizimle aynı enerjiyle, yazı dünyasında bir şeyler üretebilmelisin.

  - Beklediğimiz en önemli işlerden birisi, Kaft’ın kalbi olan tişört illüstrasyonlarının hikayelerini yaratmak olacak. Bunu yapabilmek için tasarımcılarımızla birlikte hareket edebilmeli, onlara uyum sağlayabilmeli, hedeflenenleri dinleyip anlayabilmeli, fikirlerini doğru şekilde kelimelere dökebilmelisin. Dışa dönük, iletişim gücü kuvvetli ve takımın bir parçası olabilecek bireylerle yola çıkmayı tercih ederiz.

  - Uzun zamandır birlikte çalışan bir ekibiz ve aramıza uzun soluklu, tam zamanlı çalışabileceğimiz arkadaşlar katmak istiyoruz.