Join the Team

Join the Team

If you are considering joining our team, you can review the details by clicking on a position you think is appropriate from the following active positions, you can apply.

Active Job Positions

 • Performance Marketing Specialist

  Job Description:

  KAFT’s main advertising and promotion channels are driven by in-house Digital Advertising department. We are looking for a Performance Marketing Specialist for expanding our Digital Advertising team;

  Main Responsibilities:

  - Planning, operating and developing paid digital marketing activities,

  - Analyze the outcome of each paid digital marketing campaign (PPC, display, programmatic, remarketing, social media, etc.),

  - Responsible from campaign setup and optimization to achieve maximum ROI,

  - Making competitor analysis and benchmarking if needed,

  - Evaluating trends, insights, customer research, market research and competitor data,

  - Regular reporting of marketing channels.

  Requirements:

  - Bachelor’s Degree in a related field / preferably in Math, Statistics, Engineering or Marketing.

  - Minimum 2-3 years of hands on experience in performance marketing (e-commerce company experience is a plus)

  - Good knowledge and skills of Facebook (Meta), Google Ads, Google Ads Editor, Google Tag Manager, Google Analytics.

  - Eagerness to develop new ideas to create A/B test options to increase campaigns' performances.

  - Strong sense of analytical thinking, detail-orientation and eagerness to learn.

  - Excellent written and verbal communication skills in English.

  - Have an understanding of e-commerce industry.

  - Strong communication skills and being a good team player.

 • Illustrator

  Job Description:

  Yıllardır inandığımız fikirler ve hikayelerden yola çıkarak belirli konseptler ile tasarımlar hazırlıyoruz. Hikayelerimizi birlikte hayata geçirebilecek bir illüstratör arayışımız var.

  Beklentimiz, kafamızdaki fikirlerin, hikayelerin, beklenilen süre içinde ve ekibin yönlendirmesiyle birlikte görselleştirilmesi, tişört ve diğer ürünlerin tasarımlarına dönüştürülmesi. Ayrıca çalıştığımız arkadaştan yeni fikirler, yeni konseptler yaratmasını da bekleyeceğiz.

  Main Responsibilities:

  - Her yıl 40-50 arasında yeni tişört deseni hazırlıyoruz. Fakat en iyilerini seçebilmek için yıl boyunca çok daha fazla alternatif tasarım yapıyoruz. Belirlenen konseptlerden yola çıkarak, Kaft’ın çizgisine uygun şekilde tişört tasarımları yaratmak başlıca işimiz olacak.

  - Sadece belirlenen konseptlerle sınırlı kalmayacağız. Senden yeni ve ilginç fikirler de bekleyeceğiz. Yani sürekli yeni desenler peşinde koşacağız.

  - Bununla birlikte Kaft’ın diğer marketing çalışmalarında, grafik tasarım ekibinin illüstrasyon ihtiyaçlarına destek vermeni bekleyeceğiz. (Bu bir duvar boyama işi de olabilir, sosyal sorumluluk projesi de)

  Requirements:

  - Çizim yeteneğinin belli bir çıtanın üzerinde olması gerekiyor. Ufak görevlerle başlayacağız, elin zamanla evrilecek.

  - Geleneksel tekniklere, renklere ve materyallere hakim olman kadar dijital çizim araçlarını ve tekniklerini kullanman da olmazsa olmazımız. Gün geçtikçe dijital illüstrasyonları daha fazla kullanıyoruz.

  - Desenlerini tişörtlere uygulayabilmek ve marketing çalışmalarına destek verebilmek için Photoshop ve Illustrator programlarına oldukça hakim olman gerekiyor.

  - Kaft’ın tasarım stilini korumak ve geliştirmek bizim için çok önemli. Bu yüzden stili Kaft’a çok yakın, markanın tarzını severek benimseyebilecek, kendini bu stilde geliştirmek isteyecek illüstratörlerle çalışmayı tercih ederiz. Pop art, vektörel, sadece portre ya da aşırı sevimli işler yapmaya yatkın arkadaşlar, maalesef aramızda pek mutlu olmayacaktır.

  - “Ben piştim, oldum” demeyip, tasarım konusunda kendini devamlı geliştirmek istemen, yenilikleri ve illüstrasyon dünyasını araştırıyor olman bizim için önemli. Biz de bu konuda sana epey destek vereceğiz.

  - Freelance illüstratör arayışımız yok. Uzaktan çalışabiliyor olsak da hybrid model ile kendi atölyemizde, birlikte yan yana çalışmayı düşünüyoruz.

  - Dünyayla devamlı iletişim halinde olduğumuz için İngilizce bilginin iyi durumda olması da büyük bir artı olacaktır.

 • Ürün ve Aksesuar Tasarımcısı

  Job Description:

  Tasarımlarımızı şimdiye kadar çoğunlukla kumaş zeminler üzerinde sergiledik. Tekstil ürün gruplarını çeşitlendirmeyi ve tekstil dışı yeni ürünler üzerinde çalışmayı planladığımız bu dönemde; tekstil ürünleri tasarlamaya meraklı, kumaşı farklı ürün çeşitlerinde kullanmayı seven, aksesuar grubuna ilgisi olan, tekstil dışı birçok malzeme hakkında da bilgi sahibi bir Ürün ve Aksesuar Tasarımcısı arıyoruz.

  Main Responsibilities:

  - Giyilebilir ürünler ve aksesuarlarda tasarım deneyimin olmalı (ayakkabı, çanta ve tekstil aksesuarları; fermuar, elcik, bağlantı aparatları, fonksiyonel bağlantı aksesuarları vb).

  - Yeni ürün fikirlerinin üretime uygun hale getirilme sürecini tamamlamak başlıca işlerimizden biri. Bunun için beklentimiz; Yeni ürünler için uygun skechlerin çıkartılması, modellenmesi 
ve üretici tarafında prototiplerinin çıkarılmasını sağlamak, gerektiğinde üreticiye revizeler vermek, ürünün fonksiyon ve kullanım boyutunu da düşünmek ve geliştirmek olacak.

  - Belirli iş listelerimiz ve projelerimiz var ama çalışma şeklimizde, bu listeyle sınırlı kalmadan proaktif olarak fikir üretmek ve hayata geçmesi için gerekenleri sağlamak da önemli yer tutuyor. Sen de yeni işler icat etmeyi seviyorsan çalışma stilimiz uyuşacaktır.

  - Tasarımlarımızda özgün olmak konusunda hassasız ve estetik sınırları zorlamaktan yanayız, bu kısım için benzer düşüncede olmamız önemli.

  - Tasarım dünyasındaki yenilikleri mutlaka takip etmeli ve ekibi yeni nesil bakış açılarına, yeni teknoloji ve uygulamalara doğru sürüklemelisin.

  - Markanın ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda var olan ürünlerin güncelleştirilip geliştirilmesinde de önemli rolün olacak.

  Requirements:

  - Üniversitelerin Endüstriyel Tasarım veya İç Mimarlık bölümü mezunları bu arayışa uygun eğitime sahiplerdir.

  - Ürün grupları tasarımı ve tema çalışmaları alanında en az 3 yıl tecrübe arıyoruz.

  - İngilizce bilginin ileri düzeyde olması gerekiyor. Dünyada tasarım alanında neler olduğunu takip ediyor ve güncel kalmaya çalışıyoruz.

  - Teknik çizim bilgisi ve 3D programlarından en az birine iyi derecede hakim olmalısın (Rhino, 3D Max, Autocad, Cinema 4d, Blender vb).